חוגים

מערך החוגים בפנימיית אהבה גדול ומקיף תחומים רבים הפונים לצרכים שונים וגילאים מגוונים.
החוגים מופעלים ע”י מדריכים מקצועיים המהווים חלק ממערך צוות הכפר.
כפנימייה טיפולית, גם במערך החוגים קיימת ראית על-טיפולית, וכל חוג וחוג מותאם לילד ולנער גם מהיבטים רגשיים הנוספים על תחומי העניין הבסיסיים.

חוגי ספורט:

כדורגל – אחד החוגים הגדולים ביותר בכפר מבחינת כמות החניכים המקבלים מענה בחוג זה. בכל יום בשבוע פועלות מספר קבוצות כדורגל ברמות שונות ולגילאים שונים. חוג שמופעל על ידי הפועל תל אביב ומשלב את עקרונות משחק הכדורגל (יסודות טכניים + לימוד והבנה של משחק קבוצתי) תוך עבודה חינוכית על מספר רב של ערכים כגון : כיבוד האחר, יחס לשונה, כבוד, אלימות , תזונה, כושר גופני ועוד.
בפנימייה הוקמה נבחרת כדורגל – קבוצה המתאמנת ברמת אימונים החופפת לקבוצה מקבילה במסגרת חיצונית. המטרה היא לנסות לפתח ולשלב את הקבוצה בליגת משחקים חיצונית.

כדורסל – למידה ותרגול מיומנות המשחק הכוללות יסודות טכניים + טקטיים. החניכים לומדים יסודות כגון כדרור, מסירה , קליעה ועוד לצד פיתוח יכולת קבלת החלטות בזמן מוגדר, הקניית כללים ברורים של התנהגות וחוקים באימון. עבודה על כושר גופני, דימוי עצמי ודימוי גוף, כמו גם על עבודה קבוצתית.

טניס שולחן – למידה ותרגול יסודות המשחק, קיום טורנירים, עבודה על יכולת אישית ועל עבודה זוגית. עבודה על כושר גופני, דימוי עצמי ודימוי גוף.

טניס – לימוד יסודות המשחק ושילובם ליכולת משחק. עבודה על כושר גופני, דימוי עצמי ודימוי גוף.

חדר כושר – פעילות המתאימה לכל הגילאים החל מגיל 10. חדר כושר פתוח כמעט בכל יום בשבוע ועובד על פיתוח כוח, סיבולת לב ריאה ועיצוב שרירים. הפעילות מתבצעת בעזרת מכשירי כוח , הליכונים, אופניים ועוד.

רוגבי – לימוד כללי המשחק ,המיומנות ופעילות המשחק עצמו. עבודה על כושר גופני, דימוי עצמי, כמו גם על עבודה קבוצתית.

חוגי פנאי:

חוג משחקי רחוב -חוג בו נלמדים מספר משחקי רחוב של פעם שכמעט ואינם מוכרים היום לילדים,  במטרה ללמדם כלי לשעות הפנאי בו יכולים לעסוק גם ללא מסגרת מודרכת. המשחקים כוללים: כדור הקפה, סחיבת דגלים, 7 אבנים, מקל שרוף, מחניים ועוד…

קסמים – במסגרת החוג נחשפים הילדים למגוון רחב של קסמים אותם הם לומדים יחד עם קוסם ומציגים לאחר מכן. הקורס מעודד למידה, מפתח סקרנות ושאלות, עובד על מוטוריקה עדינה ומאפשר חווית הצלחה והעצמה.

חוגי אמנות פלסטית -יצירה, קרמיקה ופיסול – בפנימייה חדר יצירה גדול ובו מתקיימים חוגים מגוונים. היצירה מהווה בילוי שעות פנאי ופיתוח היצירתיות וחווית הצלחה מהעשייה והתוצרים כאחד, בצד היותה כלי בעל היבטים טיפוליים. במהלך החוג נהנים הילדים ממגוון רחב של יצירה בתחומים שונים, תוך חשיפה ועבודה עם חומרים מגוונים.

חוגי מוזיקה ואמנות:

חבורת זמר – קבוצת הנחייה מוזיקלית מקצועית אשר מטרתה לאפשר לחניכים בעלי כישורי במה מינימאליים לבטא את עצמם באמצעות שירה ומשחק. החבורה מייצגת את אהבה הן דרך התכנים של השירים והן באמצעות ההופעות עצמן. בשנתיים האחרונות יוצאת חבורת הזמר במופע הנקרא “רגשות” מופע מחזמר מוזיקלי בנושא רגשות. המטרה העיקרית של החוג היא לתת לחניכים הזדמנות להעצים את עצמם, לשפר את הביטחון והדימוי העצמי שלהם. דרך הקבוצה, למדים החניכים על אחריות אישית בתוך קבוצה, אחריות קבוצתית, שיתוף פעולה, תמיכה, עבודה תחת לחץ וכמובן רוכשים החניכים כישורי משחק ושירה בליווי והנחייה פרטנית וקבוצתית.

אהבה מחשמלת – להקה כילית ( תופים, גיטרה חשמלית, בס, קלידים ) אשר דרכה רוכשים החניכים, כל אחד בתחומו, ידע ומיומנות כילית ספציפית בהנחיה אישית קבוצתית. כמו כן סינרגיה קבוצתית, תיאום, קורדינציה, אחריות אישית וקבוצתית. החניכים מייצגים את הפנימייה באירועים ובטקסים פנימיים וחיצוניים. הלהקה מאפשרת לחניכים מקום ביטוי לפוטנציאל האישי שלהם, העצמה אישית, דימוי עצמי וביטחון עצמי. החניכים למדים על אחריות אישית וקבוצתית, פרגון ותמיכה בין-אישית.

חוג תופים – ליווי וחניכה אישית פרטנית של כל חניך וחניך בהתאם ליכולת ולפוטנציאל האישי שלהם על כלי התופים. באמצעות הקשר הבין אישי עם מנחה החוג והליווי הפרטני, עובר החניך תהליך של למידה מקצועית, העצמה אישית , רכישת מיומנות בתופים.

דרבוקה – קבוצת חניכים היוצרים מעגל מתופפים באמצעות הדרבוקה. ההנחיה נעשית באופן קבוצתי. החניכים למדים לשתף פעולה ולהפעיל קורדינציה מוזיקלית ובין-אישית בקבוצה.

מחול –קבוצת המחול הינה בעלת מטרה כפולה. הקבוצה מאפשרת מימוש פוטנציאל אישי, בניית זהות, דימוי וביטחון עצמי של חניכות מהכפר. החניכות מקבלות הנחיה אישית מרכז ומש”ש ורוכשות מיומנויות עבודה, ארגון, ניהול והצבת יעדים. המטרה השנייה היא יצירת קבוצת בנים-בנות הלמדה על טכניקות מחול שונות. בנוסף, הקבוצה מאפשרת כיף והנאה בשעות הפנאי. כל חניך וחניכה משפרים את מיומנות המחול שלהם במטרה ליצור מופע קבוצתי בסוף השנה.

"הבסיס לחינוך ילדים צריך להיות אהבה" ביאטה ברגר,(1886 – 1940) הייתה המייסדת והמנהלת הראשונה של כפר ילדים ונוער אהבה, עוד מימיו הראשונים כ"מעון לילדי פליטים יהודים בברלין".