משפחה צומחת

0 ILS donated

“משפחה צומחת” מקדמת נערים ונערות יוצאי מסגרות השמה חוץ ביתית שהקימו משפחה משלהם במטרה לעזור להם להתמודד טוב יותר בטיפול במשפחתם, בניהול הבנק ובכך לשבור את מעגל המצוקה.

פרויקט משפחה צומחת הינו פרויקט ייחודי שפותח ע”י הדר ארז, פסיכולוג חינוכי מומחה, ודינה ביטס, מנהלת השרות הטיפולי.

פרויקט “משפחה צומחת” מבוסס על ההכרה כי השנים הראשונות בחייו של הילד הן הקריטיות ביותר להתפתחותו התקינה, וכי שיקום ההורות הינו הפתרון המועדף (במידת האפשר) על פני סידור חוץ בייתי.

“משפחה צומחת” הינה מסגרת טיפולית – תפקודית המשמשת כפנימייה למשפחות עם ילדים צעירים (0-3) אשר נמצאות במשבר תפקודי עמוק וזקוקות להדרכה, טיפול וליווי בהתמודדות עם תחומי החיים השונים.

משפחה צומחת” רואה לעצמה יעוד לקלוט משפחות אשר ניתן לשקמן במסגרת זמן של שנה עד שלוש שנים ולהחזירן לתפקוד עצמאי בקהילה. על מנת לפתח את היכולת של המשפחות להשתמש בשירותים הקהילתיים, כמו ביטוח לאומי תחנות טיפת חלב וכו’, יקבלו המשפחות הדרכה, הכוונה ולווי לשימוש במוסדות אלה.

אוכלוסיית היעד
משפחות צעירות וחד הוריות עם ילדים בגילאי 0-3.
הפרויקט מיועד למשפחות שילדיהם מועמדים להוצאה חוץ ביתית או משפחות הנמצאות במשבר תפקודי עמוק וחסרי רשת תמיכה משפחתית.
הפרויקט יקלוט משפחות אשר יגלו מוטיבציה ויכולת לשינוי והשתלבות במעגל העבודה ובתחומי חיים נוספים.

מטרת על:
לאפשר לילדים בסיכון לגדול בתנאים אשר יתנו להם סיכוי לפתח אישיות בריאה, ולהתחיל את חייהם מנקודת זינוק שווה לילדים האחרים וללא הוצאה מהבית.

Share it on

"הבסיס לחינוך ילדים צריך להיות אהבה" ביאטה ברגר,(1886 – 1940) הייתה המייסדת והמנהלת הראשונה של כפר ילדים ונוער אהבה, עוד מימיו הראשונים כ"מעון לילדי פליטים יהודים בברלין".